Historia

Stale rozwijająca się rzeczywistość od 1973 roku

Ewolucja Tecnofar od1973 roku

Firma Tecnofar, założona w Valtellina, od ponad czterdziestu lat stawia na pierwszym miejscu jakość swoich produktów.

1973

Tecnofar S.n.c. powstaje 7 czerwca 1973 roku, biorąc nazwę od swojej istoty: technologia wykonania. Pierwsza siedziba mieści się w Delebio, przy ulicy della Battaglia 17. Założenie firmy następuje w szczególnym momencie, w środku kryzysu naftowego. To właśnie w tym momencie Tecnofar pragnie wesprzeć lokalne rzemiosło, które chciało zautomatyzować swoją produkcję. To jest punkt wyjścia rodziny Dell'Oca-Fransci i owoc przedsiębiorczego zapału jej dwóch członków: Enrico Dell'Oca i Carlo Fransci. Firma powstaje dzięki dwóm osobom, które zajmowały się projektowaniem i realizacją automatycznych maszyn do montażu.

1974

9 lipca 1974 r. firma powiększa swój akcjonariat, wita w spółce dwóch nowych członków - Arnaldo Dell'Oca i Bruno Fransci - i staje się spółką akcyjną. Rodzinna struktura charakteryzuje historię Tecnofar aż do dziś.

1976

W roku 1976 Tecnofar S.p.a. decyduje o poszerzeniu swojego zakresu produkcyjnego i odkupuje od firmy Dell'Oca e Fransci S.p.a. dział produkcji mikrorurek ze stali nierdzewnej do igieł do iniekcji podskórnych .<br /> W międzyczasie tworzy i wdraża do swojego systemu produkcyjnego innowacyjne maszyny do cięcia, nadając nową dynamikę sektorowi, w którym będzie liderem w kolejnych latach: rury ze stali nierdzewnej cięte na wymiar.

1982

W 1982 r. wspólnicy firmy tworzą spółkę Inoxan S.r.l., która zajmować się będzie produkcją kaniul do igieł podskórnych, oferując zatem naturalną odnogę produkcji rurek kapilarnych firmy matki. Nowa gałąź produkcyjna potrzebuje nowych przestrzeni i, aby zaspokoić tę potrzebę, powiększona zostaje powierzchnia kompleksu przemysłowego, która osiąga 4000 m2.

1984

W 1984 r. firma jeszcze bardziej powiększa swój obszar produkcyjny przejmując część budynku należącą do spółki Dell'Oca e Fransci S.p.a. Większa dostępność przestrzeni i pojawienie się japońskich igieł jednorazowych, odpowiadać będzie poszerzeniu gamy produkcyjnej, wprowadzając na rynek rury na rolce do dystrybutorów napojów.

1999

W 1999 r. Tecnofar S.p.a. uczestniczy, jako większościowy udziałowiec, w utworzeniu spółki T. Laser S.r.l. w Gordona (So), aby powiększyć gamę swoich produktów. W szczególności, nowy system pozwoli na wykonywanie rur spawanych elektrycznie, o większej średnicy.

2000

Wejście w nowe milenium stanowi kamień milowy w historii firmy, która myśli o skuteczniejszym zarządzaniu wewnętrznym, wdrażając system informatyczny SAP, i o restrukturyzacji swojej organizacji: pokoleniowa zmiana kierownictwa jest tuż za rogiem.

2000

1 stycznia 2000 roku Tecnofar S.p.a. przejmuje spółkę Inoxan S.r.l. i rozpoczyna z rozmachem nowy projekt przemysłowy: produkcja igieł do znieczulania stomatologicznego. Dzięki innowacyjnej instalacji, Tecnofar S.p.a. realizuje finalny produkt, gotowy, aby dotrzeć do odbiorcy końcowego: gabinetów stomatologicznych.

2005

W 2005 r. przejmuje spółkę T. Laser S.r.l. znacząco powiększając powierzchnię swoich stref produkcyjnych, które w 2008 r. zajmować będą obszar 10 000 m2. Ponownie, jak przy każdym kryzysie na rynku światowym, Tecnofar Spa reaguje inwestycjami, aby poszerzyć swoją działalność, znajdując nowe obszary biznesowe.

2016

W 2016 roku Tecnofar Spa inauguruje otwarcie nowej siedziby w Gordona, w której mieszczą się biura i jednostki produkcyjne działów Tube i Automation.

2019

W 2019 roku zakończyła się praca w dawnej siedzibie Delebio, gdzie w nowoczesnym sterylnym pomieszczeniu o powierzchni 600 m², znajdować się będzie dział Dental Needles.

Obecnie...

Tecnofar patrzy w przyszłość z profesjonalizmem, jakością i elastycznością, skupiając się na satysfakcji klienta, aby zapewniać coraz większą wydajność produkcyjną, gwarantując wysokie standardy jakościowe, zawsze przyjazne zdrowiu i środowisku.

skontaktuj się z nami