Automation: Quality first

Doskonałość automatyzacji Tecnofar

Tecnofar S.p.A. od ponad 40 lat działa w branży projektowej i konstrukcyjnej zautomatyzowanych systemów do montażu, testowania, manipulowania i obróbki różnych produktów. Doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat, pozwoliło firmie na spełnienie najróżniejszych potrzeb rynkowych, oferując elastyczne maszyny i systemy automatyzacyjne, wysoce wydajne i skuteczne pod względem energetycznym. Ścisła współpraca z klientem i z elastyczną i dynamiczną organizacją, umożliwia Tecnofar S.p.A. oferowanie spersonalizowanych rozwiązań dopasowanych do każdego wymogu produkcyjnego.

Każdy komponent jest zaprojektowany, zrealizowany, zmontowany i sprawdzony wewnątrz firmy, przez wysoce wykwalifikowany personel, za pomocą nowoczesnych oprogramowań trójwymiarowego modelowania brył i bardzo precyzyjnych obrabiarek CNC.

Gama produkcji Tecnofar S.p.A. dzieli się na maszyny i urządzenia automatyczne/półautomatyczne ze stołem obrotowym lub z przenośnikiem liniowym, systemy sterowane z mechanicznym załadunkiem i rozładunkiem oraz na wiele systemów automatyzacyjnych ustawianych przez dział R&D.

Dzięki wydajnemu i wyspecjalizowanemu zespołowi technicznemu, Tecnofar S.p.A. oferuje również wsparcie zarówno na etapie instalacji, jak i podczas całego okresu eksploatacji maszyny.

Przez lata, firma wyspecjalizowała się w projektowaniu i konstrukcji maszyn do:

  • montażu komponentów medycznych i elektromedycznych, elementów z sektora samochodowego, akcesoriów do mebli modułowych i ogólnie części metalowych;
  • tłoczenia metali i tworzywa sztucznego.

Doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat doprowadziło Tecnofar S.p.A. do wysokiego poziomu konkurencyjności w proponowaniu rozwiązań w prawie wszystkich sektorach mechaniki.

W tej sekcji podajemy wszystkie zgodności i przepisy prawa, które są przestrzegane przez instalacje automatyzacji przemysłowej do montażu i pakowania, zaprojektowane przez Tecnofar. Są one jedną najlepszych gwarancji doskonałego rozruchu, zmniejszonej konserwacji i kontroli jakości nawet na produkcie końcowym.

Charakterystyki, które sprawiają, że nasze automatyczne maszyny do montażu są wyjątkowe, to:

Podstawa strukturalna z modułowych profili z aluminium ANTICORODAL 100, co sprawia, że maszyny są bardziej funkcjonalne i estetyczne. Konstrukcja z systemem profili strukturalnych nie wymaga spawania i lakierowania.

Stół obrotowy i/lub przenośnik liniowy z wyłącznikiem krzywkowo-ślimakowym, który zapewnia odpowiednią precyzję i trwałość.

Spersonalizowane urządzenie do przenoszenia elementów, wykonane z materiału spełniającego wymogi techniczne.

Wysoce wydajne moduły załadunkowe, obróbki mechanicznej, montażowe i rozładunkowe.

Instalacja pneumatyczna i elektryczna z programowaną logiką (PLC), która pozwala na stałą kontrolę jakości produkowanych elementów na każdym etapie obróbki i ich automatyczne liczenie.

Zdalne wsparcie telefoniczne w przypadku prac do wykonania w czasie rzeczywistym. Każda maszyna wyposażona jest w osłonę przeciwwypadkową zbudowaną na wymiar.

Dyrektywy EWG

  • 2006/42/WE – „Dyrektywa maszynowa”;
  • 2004/108/WE – „Kompatybilność elektromagnetyczna”;
  • 2006/95/WE – „Dyrektywa niskonapięciowa”

Normy zharmonizowane

UNI EN ISO 12100:2010
BEZPIECZEŃSTWO MASZYNY
Ogólne zasady projektowania – Ocena ryzyka i zmniejszanie ryzyka


UNI ISO/TR 14121-2:2010
BEZPIECZEŃSTWO MASZYNY
Ocena ryzyka – Część 2: Wskazówki praktyczne i przykłady metod


UNI EN ISO 13857:2008
BEZPIECZEŃSTWO MASZYNY
Odległości bezpieczeństwa uniemożliwiające sięganie kończynami górnymi i dolnymi do stref niebezpiecznych


UNI EN 349:2008
BEZPIECZEŃSTWO MASZYNY
Minimalne odstępy zapobiegające zgnieceniu części ciała człowieka


UNI EN ISO 13850:2008
BEZPIECZEŃSTWO MASZYNY
Stop awaryjny – Zasady projektowania


CEI EN 60204-1:2006
BEZPIECZEŃSTWO MASZYNY
Wyposażenie elektryczne maszyn


UNI EN ISO 13849-1:2008
BEZPIECZEŃSTWO MASZYNY
Elementy systemów sterowania związane z bezpieczeństwem – Część 1: Ogólne zasady projektowania

Dostawcy ipartnerzy

Oto nasi główni partnerzy i dostawcy, z którymi pracuje Tecnofar Automation, wybrani, aby zapewnić elastyczność na etapie projektowania, skuteczność podczas testów i uruchamiania systemu i szybkiej i sprawnej interwencji w przypadku wezwania wsparcia.

Wsparcie techniczne.

Nie ograniczamy się tylko do projektu, montażu i zapewniania wysokich standardów personalizacji i wydajności systemu automatyzacji. Nasza gwarancja jest kontynuowana nawet po zakupie, zapewniając wysoki poziom usług pomocy, mający na celu odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości, które mogą się pojawić po uruchomieniu instalacji.

WNIOSKUJ O POMOC